Strona główna Grupa "KRASNALE" 26.05.2020 r.

26.05.2020 r.

Dziś jest bardzo ważny dzień! Czy Krasnale wiedzą kto dziś świętuje? Tak kochani, dziś jest Dzień Matki, a więc świętują wszystkie mamusie! Z tej okazji wykonamy prezent dla mamy. Jednak najpierw proszę aby wszystkie dzieci wysłuchały wiersza, a następnie odpowiedzcie na pytanie za co kochamy naszych rodziców.

„Dzień Matki”

Anna Surowiec

Dzisiaj jest święto

każdej mamy,

więc dla niej prezent

wspaniały mamy:

uśmiech i kwiaty

bo ją kochamy!

Jak podobał wam się wiersz kochani? Mam nadzieję, że wszyscy odpowiedzieliście na to ważne pytanie, więc zapraszam was do wykonania dzisiejszej pracy plastycznej - bukietu dla mamy. Proszę rodziców aby pomogli dzieciom wyciąć z papieru doniczkę oraz odbić pomalowaną farbą dłoń dziecka na kartce ( łodyga kwiatka).  Gdy już łodyga kwiatka będzie gotowa przyklejamy doniczkę, a następnie stemplując palcami tworzymy kwiaty. Pamiętajcie, że czym więcej kolorowych kwiatów tym piękniejszy bukiet! Dodatkowo możecie ozdobić swoje doniczki oraz dorysować listki. I bukiet gotowy! Kochane Krasnale teraz możecie wręczyć wasz bukiet  mamusi! :-) Jestem pewna, że zarówno wam jak i mamie podarunek ten sprawi wiele radości!

Podczas wykonywania pracy plastycznej zachęcam do doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 1–5. Dzieci przeliczają swoje palce u jednej i u drugiej dłoni, przeliczają palce odbitych na kartce dłoni. Dodatkowo można spytać czy ich zdaniem mają tyle samo paluszków ile odbili na kartce, a następnie sprawdzić przykładając dłoń dziecka do dłoni odbitej na kartce.

Sto lat dla wszystkich Krasnalkowych Mamusi! :-)