Strona główna Grupa "KRASNALE" 29.05.2020 r.

29.05.2020 r.

Jak co piątek, nasze dzisiejszy dzień spędzony będzie na zabawach ruchowych. Dziś jednak wyjątkowo, ponieważ do zabaw i ćwiczeń niezbędne będzie zaangażowanie waszych najbliższych! A więc kochani.. szykujemy gazety, piłkę i kilka mniejszych piłeczek (jeśli macie taką możliwość), zapraszamy bliskich do zabawy i ruszamy!

1) „Taniec dla rodziców” – do wybranej muzyki dzieci tańczą na gazecie, tak by nie wyjść stopami poza granice gazety.

2) „Jesteśmy rodzicami” –  Rozdajemy piłeczki. Dzielimy się na dwa zespoły, a dzieci zamieniają się w rodziców. Pod jednym koszem stoją mamy – dziewczynki, pod drugim koszem tatusiowie – chłopcy. Drużyny wykonują rzuty do kosza i liczą głośno.

3) „Rodzinnie” – Jeśli to możliwe dzieci i rodzice ustawiają się w kręgu (jeśli nie – ustawiamy się w szeregu). Wybieramy jedną osobę do środka (lub przed szereg) i jej zadaniem będzie rzucać piłkę po kolei do każdego. Po całej kolejce rzutów następuje zmiana rzucającego.

4) „Razem” – Dzieci i rodzice siedzą w rozkroku, jedno za drugim tyłem do siebie. Pierwsza osoba podaje górą piłkę następnej, a ona przekazuje ją kolejnej, aż do samego końca.

5) „Wzajemne wsparcie” – dzieci i pozostałe osoby ćwiczące siedzą jeden obok drugiego. Jedna osoba turla piłkę, pozostali podpierają się rączkami z tyłu i podnoszą nogi do góry, by piłka swobodnie przeturlała się pod nogami.

Na zakończenie tygodnia w celu doskonalenia umiejętności klasyfikacji - karta pracy – połączcie w pary pasujące obrazki. Miłego weekendu dla wszystkich! Do poniedziałku!