Strona główna Grupa "KRASNALE" 26.06.2020 r.

26.06.2020 r.

Kolejny tydzień za nami, a przed nami zestaw ćwiczeń ruchowych. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa zarówno dzieci jak i rodziców!

Miłej zabawy i udanego weekendu dla wszystkich!

1) Wakacyjne skarby – Dziecko tańczy do muzyki, kiedy muzyka cichnie przykuca – chowa się do pudełka, kartonu.

2) Samoloty –Dziecko biegają po sali bez potrącania z uniesionymi w bok ramionami.

3) Płyniemy łódką – Dzieci lub dziecko z rodzicem dobierają się w parę, siadają naprzeciwko siebie z nogami wyprostowanymi tak, aby stopy się połączyły. Pary podają sobie ręce i pochylają się raz do przodu, raz do tyłu.

4) Góry, morze, las – Rodzic przyczepia w różnych miejscach obrazki przedstawiające góry, morze i las. Dziecko porusza się przy dźwiękach tamburyna lub innego instrumentu (może być piosenka). Na przerwę i sygnał słowny: morze, góry lub las, ustawia się obok odpowiedniego obrazka

5) Małe i duże piłeczki – Dziecko zamienia się w piłkę i podskakuje, jak małe i duże piłeczki.

W celu przypomnienia zasad warunkujących bezpieczne wakacje zachęcam do przedstawienia dzieciom niżej znajdujących się treści :-)