Strona główna Grupa "KRASNALE" Kształcenie na odległość środa 07.04.2021

Kształcenie na odległość środa 07.04.2021

Witajcie Krasnalki ! :)
* Na początek posłuchajcie piosenki:

- podobała Wam się piosenka?
- o kim była ta piosenka ?
- czy piosenka była wesoła czy smutna?

Dzisiaj wykonamy „Gąbeczkowe motyle" :)

Do wykonania potrzebne będą: gąbka do mycia naczyń, gumka recepturka bądź kawałek sznurka, farby plakatowe, blok techniczny, taśma klejąca.

Wykonanie:

Tworzymy z gąbki motyla, łapiąc na środku związując gumką bądź sznurkiem. Następnie zamaczamy w różnych kolorach farby miękką część gąbki. I odbijamy na bloku technicznym tworząc przepiękne motyle. Kto potrafi, może dorysować pędzelkiem chmurkę i słoneczko. W załączniku 1 i 2 znajdziecie zdjęcia poglądowe

Jestem ciekawa, czy Wasze motyle są też takie piękne i kolorowe?

Czekam na zdjęcia Waszych wspaniałych prac! Pozdrowienia! :)

* zabawa ruchowa: "Kwiaty i motyle". Poproś rodzica o wystukiwanie dowolnego rytmu, zamień się w motyla i poruszaj w rytm słuchanej melodii. Kiedy usłyszysz jedno - mocne uderzenie - przeskocz obunóż przez kwiatek. Zabawę powtórz kilka razy.
* Posłuchaj utworu "Cztery pory roku. Wiosna" i spróbuj poruszać się na paluszkach do słuchanej muzyki - raz szybciej, raz wolniej.

* dla chętnych dzieci zadanie:
- połącz z odpowiednim cieniem (zał. 3)
- spróbuj narysować biedronkę po śladzie, pokoloruj obrazek (zał.4)
Biedronka-1.pdf

Nasza Martynka chyba zasłużyła na medal za wyróżniającą się pracę ! :) Jesteś SUPER!  Dziękujemy za zdjęcia! :)

zał. 1zał.2zał. 3