Strona główna Grupa "KRASNALE" Kształcenie na odległość czwartek 15.04.2021

Kształcenie na odległość czwartek 15.04.2021

Dzień dobry Krasnale!

Dziś wykonamy pracę plastyczną pt. „Wiosenne kwiatki”. Spójrzcie na ilustracje, a dowiecie się co to za kwiaty.

Czy już poznajecie? Jeśli nie to podpowiem Wam, że rosną także w ogrodzie i przepięknie pachną!
Przyjrzyjcie się im dokładnie bo zaraz bierzemy się do pracy!

Potrzebne materiały:

- biała kartka A4

- kawałek kartki w kolorze zielonym

(opcjonalnie kawałek białej kartki można pomalować zieloną farbą)

- farby

- korek (można go jak najbardziej zastąpić ziemniakiem lub dziecko może odciskać swoje paluszki)

- nożyczki

- nożyk

- klej

Sposób wykonania:

1. Przygotowujemy pieczątkę przedstawiającą pojedynczy kwiatuszek hiacynta. Do tego potrzebujemy korka od wina lub ziemniaka, w którym wycinamy rowki w taki sposób jak to przedstawiono na zdjęciu (załącznik nr 1). Uwaga: To zadanie zdecydowanie dla rodzica, ponieważ wymaga szczególnej ostrożności.
  2. Kartkę A4 kładziemy poziomo
  3. Na białej kartce malujemy łodygi hiacyntów (proponuję trzy, aby zapełnić kartkę)
  4. Następnie bierzemy do ręki pieczątkę (korek/ziemniaka) i zanurzamy ją w wybranej farbie (może być fioletowa/różowa/niebieska/żółta) a następnie stemplujemy dookoła łodygi.
  5. W kolejnym kroku wycinamy listki (paski) z kawałka zielonego papieru i naklejamy przy hiacyntach.

Zdjęcia poglądowe do pomocy w załącznikach.

*Zabawa ruchowa

*Karty pracy dla chętnych dzieci:

- Połącz ze sobą takie same kwiaty (Karta pracy nr 1)

- Z podanych narzędzi pokoloruj to, którego myszka potrzebuje do podlania kwiatów w swoim ogrodzie (Karta pracy nr 2)

Do jutra Kochani!

Zdjęcie poglądowe 1Zdjęcie poglądowe 2Zdjęcie poglądowe 3KARTA PRACY NR 1KARTA PRACY NR 2TymonTymonTymonTymonTymonTymonTymonNatalkaNatalkaNatalkaNatalkaNatalkaNatalkaNatalkaNatalkaMaksMaksMaksMaks