Strona główna Grupa "PSZCZÓŁKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - 12.04.2021 (PONIEDZIAŁEK)

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - 12.04.2021 (PONIEDZIAŁEK)

Witajcie kochane Pszczółki:-)

W tym tygodniu zapraszamy wszystkich do krainy bajek i baśni. Każdego dnia będziemy słuchać i rozmawiać o innej bajce.
A o jakiej porozmawiamy dzisiaj?

Dowie się ten kto odpowie na zagadkę:

W ręku niesie koszyczek malutki.

Na jej głowie kapturek czerwoniutki.

Do babci swej idzie, bo jest chora.

Lekarstwa dla niej niesie od pana doktora.

Udało się Wam odgadnąć, o której z bajek będziemy rozmawiać dzisiaj?

Tak, to CZERWONY KAPTUREK! Wiem, że każdy z Was dobrze zna bajkę o Czerwonym Kapturku, ale nie zaszkodzi sobie przypomnieć, zapraszam więc na bajkę:

Teraz odpowiedzcie proszę na pytania:

- Jakie postacie występują w bajce o Czerwonym Kapturku?

- Dlaczego dziewczynka musiała iść do babci?

- W czym Czerwony Kapturek niósł smakołyki dla babci?

- Dlaczego Wilk trafił do domku babci?

Czas na rysowanie! Zabierzcie białą kartkę i coś do rysowania. Staramy się teraz narysować Czerwonego Kapturka. Krok po kroku, podpowie Wam ten rysunek. Powodzenia!

Czas na trochę ruchu - zapraszam do zabawy „Droga do babci”.
(Rodzice czytają a Wy naśladujecie wszystkie ruchy)

Mała dziewczynka w czerwonym kapturku idzie przez las (marsz w miejscu).
W ręku niesie koszyczek ze smakołykami (machanie ręką wzdłuż ciała).
Rozgląda się i widzi drzewa: wysokie- (dzieci stają na palcach, ręce wyciągnięte w górę) i niskie (dzieci przechodzą do przysiadu).
Obserwuje ptaki, które wirują nad jej głową (naśladowanie lotu ptaków).

W całym lesie rosną cudowne kwiatki. Z tych najpiękniejszych Czerwony Kapturek robi bukiecik dla swojej babci (skłony przedstawiające zbieranie kwiatków i wąchanie). Nagle dziewczynka widzi groźnego wilka. Szybko musi się ukryć (przysiad z głową między nogami).
Na szczęście nieznajomy nie zauważył dziewczynki. Teraz może śmiało biec do swojej babuni (bieg w miejscu).

W tej opowieści Wilka nie rozmawiał z Czerwonym Kapturkiem, bo dziewczynka zdążyła się ukryć.
Musimy pamiętać, że nie wolno nam rozmawiać z nieznajomymi i zawsze musimy słuchać rodziców, wtedy będziemy bezpieczni.

Żeby Wilk nie był taki zły możemy go trochę oswoić. Możecie zrobić swojego wilka. Do tego będzie Wam potrzebne:

• drewniana klamerka,

czarna farbka lub pisak,

kartka,

klej,

kredki

Popatrzcie jak możemy to zrobić.

Dziękujemy Wam za dzisiejsze spotkanie. Jutro czeka nas nowa przygoda z bohaterami kolejnej bajki!