"Mój ulubiony bohater" - konkurs plastyczny

Mój ulubiony bohater”.
 W październiku 2021 roku odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny
organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Cele konkursu:
- umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności plastycznych, wyrażenia wrażliwości artystycznej oraz wykazania się aktywnością twórczą,
- stworzenie możliwości prezentacji swoich prac oraz konfrontacji dokonań młodych twórców,
- wzmacnianie wiary we własne możliwości,
- rozwijanie zdolności plastycznych,
- budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi,
- budzenie zainteresowań czytelniczych,
- zachęcanie do współdziałania oraz pomagania sobie wzajemnie.
              Każda z grup mogła złożyć jedną wspólnie wykonaną przez grupę pracę, zgodą z tematem. Wszystkie grupy przedszkolne poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze. Prace były starannie wykonane, kolorowe. Przedstawiały wielu różnych bohaterów z literatury. Zaangażowanie dzieci w wykonanie prac oraz ich współpraca ze sobą podczas wspólnego tworzenia była godna podziwu i pochwały. Zapał był bardzo duży. A pomysłów w grupach na to kto jest ulubionym bohaterem – jeszcze więcej. Efekty współpracy dzieci można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej w budynku Przedszkola.