SPOTKANIE EDUKACYJNE Z PRZEDSTAWICIELEMI MZO

SPOTKANIE EDUKACYJNE Z PRZEDSTAWICIELEMI MZO

Dziś (14.05) w naszej grupie odbyły się wyjątkowe zajęcia edukacyjne prowadzone przez specjalistki z Miejskiego Zakładu Oczyszczania (MZO). Podczas spotkania dzieci zgłębiły tajniki dbania o naszą planetę. Dzieci dowiedziały się, do których pojemników powinny trafiać konkretne odpady. Wspólnie przypomnieliśmy sobie kolory koszy: niebieski (papier), żółty (metale i tworzywa sztuczne), zielony (szkło), brązowy (bio) oraz czarny (odpady zmieszane). Panie z MZO wyjaśniły, co dzieje się ze śmieciami po ich odebraniu i jak z pozoru niepotrzebne rzeczy (np. plastikowe butelki) mogą zamienić się w nowe przedmioty, jak ciepłe polary czy zabawki. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto ograniczać ilość produkowanych śmieci i jak każdy z nas, nawet najmłodszy, ma wpływ na czystość naszego otoczenia. Dzięki praktycznym ćwiczeniom i ciekawym opowieściom, nasi podopieczni stali się prawdziwymi ekspertami od ekologii! Serdecznie dziękujemy Paniom z MZO za cenną lekcję odpowiedzialności za środowisko.

opr. Anna W.

Przejdź do treści
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.