Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Ogłoszenia ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE!
Od 1 września 2020 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny w warunkach panującej w naszym kraju pandemii COVID-19. Dlatego przekazujemy  w Państwa ręce i prosimy o szczegółowe zapoznanie się z „Procedurami zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19. Przedszkole nr 14 Maluszek w Ostrowie Wielkopolskim (aktualizacja – wersja druga)”, które pomogą nam wszystkim funkcjonować w tych trudnych warunkach. Jednocześnie życzymy Państwu, by nadchodzący rok szkolny był dla Państwa dzieci okresem radosnego odkrywania świata wśród swoich rówieśników, pozbawionym trosk i zmartwień!
Po zapoznaniu się z procedurami należy wypełnić :
  • -Załącznik nr 2 do procedury,
a ponadto
  • -Kartę informacyjną.
Dokumenty te znajdują się w zakładce „dokumenty do pobrania”. Wypełnione i podpisane dokumenty należy dostarczyć do przedszkola  (przekazać osobie pełniącej dyżur przy drzwiach wejściowych do przedszkola) w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu. Niedostarczenie dokumentów uniemożliwi przyjęcie dziecka.
Ze względu na zapewnianie optymalnych warunków pobytu dzieci w przedszkolu  i uniknięcie sytuacji w których dzieci z różnych grup kontaktują się ze sobą, prosimy o przyprowadzanie dzieci w godzinach pracy oddziałów/grup. Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą przyporządkowania dzieci do grup oraz godziny pracy poszczególnych oddziałów. Rodzice, którzy ze względu na  swoje obowiązki będą musieli przyprowadzić/odebrać dziecko z przedszkola przed/po godzinach pracy oddziału do którego uczęszcza dziecko, będą mogli skorzystać z grup międzyoddziałowych. Grupy międzyoddziałowe pracują w godzinach otwarcia przedszkola tj. od 6:00 do 17:00.
W trakcie obowiązującego nas reżimu sanitarnego praca naszego przedszkola została dostosowana do obowiązujących wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz opracowanych procedur. Dlatego uległa zmianie organizacja pobytu dzieci w przedszkolu. Wchodzenie dzieci wraz z opiekunem do budynku naszego przedszkola odbywać się będzie według następującego schematu:
  • WEJŚCIE 1 (wejście główne z domofonem, prawa strona budynku)
Grupa IV Biedronki
Grupa V Plastusie
  • WEJŚCIE 2 (drugie drzwi balkonowe od WEJŚCIA 1)
Grupa III Żabki
Grupa VI Świerszcze
  • WEJŚCIE 3 (drzwi balkonowe od strony parkingu służbowego)
Grupa I Krasnale
Grupa II Pszczółki
  • WEJŚCIE 4 (wejście główne z domofonem/ na wprost)
Grupa VII Kubusie
Od 1 września 2020 r. wejścia zostaną oznaczone. Przy wejściach znajdować się będą stosowne listy dzieci.
UWAGA : organizację pobytu dzieci przedszkolnych uczęszczających do budynku szkoły przedstawimy w najbliższych dniach, w kolejnym ogłoszeniu.Procedury bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID19 - aktualizacja