We wtorek 19 maja reprezentacja dzieci z grupy VIII „Ekoludki” uczestniczyła w spotkaniu sportowym dla przedszkolaków „JEDYNKA DZIECIOM – XII ZABAWY Z PIŁKĄ”, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim z 3mk Arena Ostrów. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej, nauka współpracy w grupie oraz rozwijanie koordynacji ruchowej. Mali sportowcy pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz zaproszonych sportowców mogli poczuć się jak uczestnicy wielkich zawodów sportowych. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem, odwagą i radością z ruchu. Podczas zabawy nie brakowało uśmiechów oraz sportowej rywalizacji. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i zapozowali do wspólnego zdjęcia.
Oprac. M. Płaszczykowska