Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności WYCIECZKA NA POCZTĘ

WYCIECZKA NA POCZTĘ

Wycieczki i spacery to wspaniała okazja do poznawania nowych miejsc, zjawisk, ludzi. Przedszkolaki bardzo lubią tę formę aktywnośc, może dlatego, że wiąże się z pewną tajemnicą. Tajemnicą, o której wcześniej mogły słyszeć tylko z opowiadań swojej pani. Dnia 24.11.2011r. z inicjatywy pani Katarzyny Krzyżaniak dzieci z grupy "Plastusiów i "Ekoludków" mogły z bliska zaobserwować pracę Urzędu Pocztowego nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci "zwiedzały" najpierw salę, w której obsługuje się klientów poczty. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia poczty m.in. salę, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne miejsca Polski i świata. Dzieci miały okazję posługiwać się prawdziwym datownikiem. Mali wycieczkowicze zpbaczyli także jak przygotowują się do pracy doręczyciele. Windą towarową, w której przewozi się cięzkie przesyłki wjechali na piętro. Po Urzędzie Pocztowym oprowadzał, a także odpowiadał na pytania pan Sławomir Główczak. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego dzieci wiedzą już prawie wszystko.