Strona główna Aktualności IX KALISKIE SPOTKANIA TEATRALNE PRZEDSZKOLAKÓW

IX KALISKIE SPOTKANIA TEATRALNE PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 23 maja 2014 roku, zakończyły się XIV Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków.

W XIV. edycji wzięło udział 470 małych aktorów, z terenu całego województwa wielkopolskiego, którzy wystąpili w 29 spektaklach. Uczestnicy kreowali postacie ze świata baśni i fantazji. Do finału zakwalifikowało się dziewięć zespołów. Podczas finałowych występów w Kaliszu dzieci zaprezentowały się przed dziewięcioosobowym jury, złożonym ze specjalistów z zakresu edukacji i kultury. Komisja brała pod uwagę przede wszystkim choreografię, scenografię i wybór utworu z obszaru literatury dziecięcej. Miło nam ogłosić, że po raz kolejny odnieśliśmy Wielki Sukces, bowiem zwycięzcą i zdobywcą I miejsca oraz Nagrody Publiczności został zespół teatralny z naszego przedszkola. Dzieci zaprezentowały się w spektaklu pt.: „Historia pewnej miłości czyli Żuraw i Czapla”, opracowanym przez naszą nauczycielkę p. Katarzynę Kasprzak, na podstawie wiersza Jana Brzechwy. Zwycięzcy nominowani zostali do występów na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie już 9 czerwca odbędzie się Wielka Gala podczas, której zostanie przyznane Grand Prix i statuetka „Małego Wojciecha”. Gratulujemy!