Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności DNI ADAPTACYJNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

DNI ADAPTACYJNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Już od 2 lat w miesiącu czerwcu odbywają się w naszym przedszkolu „ Adaptacyjne środy ”. Spotkania te maja na celu oswojenie z nowym miejscem dzieci, które od 1 września będą uczęszczały po raz pierwszy do naszego przedszkola.
Ze środowych spotkań w Maluszku chętnie korzystają zarówno dzieci jak i rodzice.
Dzieci zapoznają się z paniami, adaptują w nowych pomieszczeniach poprzez zabawy integracyjne, zabawy z chustą, działalność plastyczną. Mogą również przebywać na placu przedszkolnym, który zaprasza swoim letnim zielonym klimatem.
Podczas zabaw swoich pociech rodzice mogą korzystać z kawiarenki, w której zapoznają się z koncepcją pracy naszego przedszkola, ubogacają ją również swoimi potrzebami, pomysłami. Rodzice zapoznają się również z dorobkiem naszego przedszkola, mogą wymienić swoje rodzicielskie doświadczenia z innymi rodzicami przy kawie i ciastku.
A od września – witamy w Maluszku !