Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności SUKCES AKTORÓW Z „MALUSZKA” W FINALE XV JUBILEUSZOWYCH KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH PRZEDSZKOLAKÓW 2015

SUKCES AKTORÓW Z „MALUSZKA” W FINALE XV JUBILEUSZOWYCH KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH PRZEDSZKOLAKÓW 2015

 22 maja 2015r., już po raz piętnasty w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbył się Finał Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków KALISZ 2015, który patronatem honorowym objęli Minister Edukacji Narodowej i Prezydent Miasta Kalisza. Do eliminacji przystąpiły zespoły dziecięce z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Wielkopolski oraz części województwa dolnośląskiego.

Publiczne Przedszkole nr 14 „Maluszek”, już po raz piaty jako jedyny reprezentant Ostrowa Wielkopolskiego zakwalifikowało się do udziału w Wielkim Finale. Przedszkole wyłonione zostało spośród 26 przedszkoli biorących udział w eliminacjach. Młodzi aktorzy z Ostrowa zaprezentowali się w spektaklu pt. „ Szczęście w kropki” autorstwa nauczycielki Katarzyny Kasprzak. Jury doceniło niekonwencjonalną i niosącą dydaktyczny przekaz fabułę „… bo czasami, co wydaje się wadami , jest naprawdę zaletami…” przeplataną żartem, okraszoną muzyką i tańcem. Efektem wspólnej zabawy w teatr było zdobycie przez aktorów zaszczytnego II miejsca oraz nagrody za indywidualność sceniczną dla Tosi Skrzypniak, która wcieliła się w postać głównej bohaterki – Kropulinki.

Kolejnym etapem udziału w Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Przedszkolaków jest udział najlepszych zespołów w Gali, która odbędzie się 8 czerwca 2015r. na deskach Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !