Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (2 kwiecień 2021) rozpoczął obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Podaj rękę" (w miesiącu kwietniu on-line) w tym dniu dzieci wraz z rodzicami z grupy "Pszczółki" zaproszeni zostali na film "Amazing things happen".

Kolejne zajęcia pomogły nam ustalić, że każde dziecko z niepełnosprawnością lubi się bawić, niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Zabawa ma pomóc w odprężeniu i odpowiednim rozwoju. Daje możliwość nawiązania przyjaźni i nauczenia się działania w grupie. Dla dzieci z niepełnosprawnością budowanie relacji z innymi dziećmi (pełnosprawnymi i z dziećmi z niepełnosprawnością) jest szczególnie ważne. Dzięki naszej świadomości jesteśmy gotowi do zabawy z naszym autystycznym kolegą/koleżanką.