Strona główna Aktualności X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY 22 kwietnia 2016r. w naszym przedszkolu odbył się X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "PODRÓŻ Z EKOLUDKIEM", pod hasłem "EKO - ZDROWO - NA SPORTOWO". Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie konkursu w plenerze. Wiosenna pogoda sprzyjała i tym razem przedszkolakom, które bawiły się w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. Dzieci uczestniczyły w różnych, bardzo ciekawych konkurencjach. Uczestnicy konkursu m.in. brali udział w biegu, w EKO butach, uczestniczyli w EKO sztafecie, w toczeniu puszki po napojach na czas, wspólnie tworzyli słoneczko z papierowych rurek, "łowili" rybki przy pomocy słomek, przenosząc je z brudnego do czystego "jeziora", grali w EKO kręgle itd. Zwieńczeniem działań wszystkich młodych ekologów było wykonanie EKO instalacji z różnego rodzaju materiałów, które utworzyły wspaniałą kompozycję. W ekologiczne działania włączyły się z wielkim zapałem nauczycielki, które z entuzjazmem pomagały wykonywać wszystkie zadania.  Zadowoleni uczestnicy za udział w konkursie otrzymali EKO medale oraz nagrody.