Strona główna Aktualności DZIEŃ DZIECKA Z JOGĄ

DZIEŃ DZIECKA Z JOGĄ

Dnia 2 czerwca 2022r. w Przedszkolu nr 14 Maluszek odbył się Dzień Dziecka z Jogą. Dzieci z wszystkich grup brały udział w zabawach ruchowych z elementami praktyki jogi, które przygotowały panie: Ewa Giernalczyk i Marika Andrzejewska. Celem zabaw było zapoznanie dzieci z pozycjami jogi i zachęcanie do praktykowania jogi na co dzień. Zabawy pt. ,,Kolorowy jogin”, ,,Jogowy most” i ,,Wielkie losowanie” wprowadziły dzieci w świat jogi poprzez wykonywanie poszczególnych asan. Opowieść ruchowa wprowadziła dzieci w świat bajki, a przy treningu autogennym Schultza dzieci mogły poczuć wewnętrzny spokój, relaks oraz wyciszenie organizmu. Ostatnim elementem było stworzenie ,,Drzewka wdzięczności”. Każda grupa tworzyła wypowiedzi, które panie zapisywały na liściach i w ten sposób podkreśliliśmy, za co dzieci chciały podziękować, za co były wdzięczne. Na zakończenie każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom, a dla każdego dziecka czekała nagroda w postaci naklejki i balona. To był cudownie spędzony dzień, a co najważniejsze radość dzieci była ogromna. Dziękujemy za wspólne zabawy i praktykowanie jogi.  Namaste :-)
Opr. Ewa G., Marika A.