Strona główna Aktualności KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA PALMA ŚWIĄTECZNA"

KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA PALMA ŚWIĄTECZNA"

W polskiej tradycji Wielkanoc jest bardzo radosna, pełna nasyconych barw, mieniąca się kolorami wielkanocnych ozdób. Zdobienie domów rozpoczynało się już od Niedzieli Palmowej. W różnych regionach Polski tworzono przepiękne palmy na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dziś ta tradycja nie jest już tak żywa jak dawniej.

W naszym przedszkolu postanowiliśmy jednak "ożywić" tą piękną tradycję i zaproponowaliśmy dzieciom i rodzicom udział w rodzinnym konkursie plastycznym pt."NAJPIĘKNIEJSZA PALMA ŚWIĄTECZNA".

Rodzice i dzieci "odpowiedzieli" na nasz pomysł bardzo licznie, przynosząc do przedszkola przepiękne palmy oraz kompozycje wielkanocne.

Okazało się, że do stworzenie Palmy potrafią wykorzystać przeróżne materiały. Były to np. gałęzie, bazie, bukszpan, pióra, zboża, suszone kwiaty, ozdoby z bibuły, filcu.

Dało to przepiękny efekt, najbardziej imponujące były kwiaty z bibuły tworzone ręcznie przez mamy i babcie. Plamy pięknie ozdobiły nasze przedszkole, wprowadziły świąteczny nastrój, były podziwiane przez wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzali nasze przedszkole, między innymi przez Pana Prezydenta, który przebywał u nas z okazji spotkania z rodzicami w ramach zakończenia programu profilaktycznych badań dla dzieci 4-letnich.

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Plamę odbyło się 4 kwietnia. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom podziekowania w formie dyplomów, podziękowała całym rodzinom za zaangażowanie. Dzieci otrzymały również jako nagrodę piękne, filcowe pisanki-witraże do ozdobienia swoich domów.