Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności Wyjazd do Chlebowej Chaty w Mikstacie

Wyjazd do Chlebowej Chaty w Mikstacie

Wyjazd do Chlebowej Chaty w Mikstacie

Dnia 15 i 21 listopada dzieci z grupy Żabki, Plastusie, Biedronki oraz Świerszcze brały udział w wyjeździe do Chlebowej Chaty w Mikstacie. Celem wycieczek była realizacja projektu edukacyjnego „Od ziarenka do bochenka”. Podczas warsztatów przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca na polu, poznały rodzaje zbóż oraz proces powstania mąki, sera i masła.  Przekonały się, jak wiele trudu wymaga przygotowanie jednego bochenka chleba. Po skończonej części teoretycznej dzieci mogły w końcu samodzielnie wykonać bułeczki, które następnie zostały wypieczone w tradycyjnym piecu. Czas oczekiwania na wypieki został umilony słodkim poczęstunkiem i pyszną herbatką.  Uśmiech nie schodził z twarzy naszych przedszkolaków! To była wspaniała przygoda!Opracowała Paulina T.