Strona główna Aktualności KONCERT MUZYKI DAWNEJ W PRZEDSZKOLU

KONCERT MUZYKI DAWNEJ W PRZEDSZKOLU

KONCERT MUZYKI DAWNEJ W PRZEDSZKOLU Zespół Muzyki Dawnej „EFFASCINATO” powstał pod koniec 2009 r. w ramach realizowanego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie projektu pod nazwą „Bliżej muzyki – bliżej świata”. Zespół wykonuje muzykę dawną, świecką i religijną z okresu średnowiecza, renesansu i baroku. Piękne stroje, charakterystyczne instrumentarium fletów prostych (sopranino, sopran, alt, tenor, bas) i perkusyjnych oraz specyficzna muzyka, tworzą szczególny nastrój, pozostawiając u słuchaczy niezapomniane wrażenia. W 2011 r. zespół przebrnął przez preeliminacje do programu MUST BE THE MUSIC a w 2012 r. grupa otrzymała od jurorów programu „Mam talent” trzy razy TAK. 29. listopada Zespół Muzyki Dawnej Effascinato dotarł do naszego przedszkola i odwiedził grupę Ekoludków, Smerfów i Plastusiów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu, która najlepiej oddaje zaangażowanie dzieci w koncert.

Oprac. Ag.J.