Strona główna Aktualności KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

W środę 28 lutego odbyła się międzyprzedszkolny konkursu BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI organizowany przez Przedszkole nr 11 "Calineczka". Celem konkursu było popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do książek, pobudzanie fantazji i wyobraźni, rozwijanie aktywności twórczej, wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień dzieci. Nasze przedszkole w konkursie reprezentował Tymon Płaszczykowski z grupy Świerszcze. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań, zagadek dotyczących takich bajek jak "Wróbelek Elemelek”, "Krasnal Hałabała”, ”Plastusiowy pamiętnik” oraz "Miś Uszatek”. Dzieci musiały wykazać się znajomością utworów, zdolnościami manualnymi oraz sprawnościami fizycznymi.  Jednym z zadań było ulepienie własnego Plastusia. Nad przebiegiem konkurencji czuwało jury. Tymon za udział w konkursie otrzymał nagrodę oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy wygranej!