Strona główna Aktualności Konkurs „NAJZABAWNIEJSZY WIERSZYK Z TRUDNYMI ARTYKULACYJNIE SŁOWAMI” - 26.03.2024

Konkurs   „NAJZABAWNIEJSZY WIERSZYK  Z TRUDNYMI ARTYKULACYJNIE SŁOWAMI” - 26.03.2024

NAJZABAWNIEJSZY WIERSZYK

Z TRUDNYMI ARTYKULACYJNIE SŁOWAMI”

- 26.03.2024

Lena J. (5 lat) - reprezentantka naszego przedszkola z grupy III „Żabki” wzięła udział w V MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNYM NA „NAJZABAWNIEJSZY WIERSZYK Z TRUDNYMI ARTYKULACYJNIE SŁOWAMI”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 9 „Miś Uszatek” z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu, Lena wykonała pracę plastyczną do autorskiego wierszyka „Pchła Szachrajka i dziwne jajka”, autorstwa Pani Natalii Foltyniewicz-Rataj (wychowawczyni grupy „Żabki”).

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i upominków dla dzieci, które wzięły udział w konkursie odbyło się w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 26 marca 2024 roku (wtorek).

Podczas uroczystości Lena zaprezentowała wiersz na forum wszystkich zgromadzonych gości za co otrzymała gromkie brawa a następnie wiele pochwał kierowanych już bezpośrednio, „twarzą w twarz” przez organizatorów oraz zaproszonych gości.

PCHŁA SZACHRAJKA I DZIWNE JAJKA

Pewna żwawa Pchła Szachrajka,

kupiła w osiedlowym sklepie jajka.

Kiedy przechodziła przez krzywą ulicę,

wpadła na miedzianą miednicę.

Pchła wpadła do wody

i pomoczyła sobie kawałek brody.

Potłukły się jajkom miękkie skorupki

a z jajek wypadły chrupiące chrupki.

Zdziwiła się Pchła szczerze.

I zawołała: „Ja nie wierzę!”

Chrupkom urosły ośle uszki,

i dostały kurze nóżki.

Uciekły w popłochu chrupki chrupiące,

zostawiając za sobą zapachy nęcące.

Pchła na szosie siedziała i płakała,

że kolacji nie będzie miała.

Wtem na pomysł wpadła: „Pójdę do Jeżyka,

tego, co z kolczastego korzysta kołnierzyka.

Jeżyk zapewne gar postawi na żarze,

a ja wraz z nim dobrą strawę uwarzę”.

Jak Pchła postanowiła,

tak też zrobiła.

Pchła z Jeżykiem warzywa ugotowały,

a potem je ze smakiem pozjadały.

Serdecznie gratulujemy Lence!! I życzymy dalszego rozwijania umiejętności recytatorskich oraz plastycznych.

Celami konkursu były:

- propagowanie nauki mowy i jej prawidłowego rozwoju,

- prezentacja swoich umiejętności recytatorskich,

- poszerzanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej,

- rozwijanie zdolności, wrażliwości plastycznej i kreatywności przez eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi.

Opracowała: Natalia Foltyniewicz-Rataj