Strona główna Aktualności KONKURS EKOLOGICZNY

KONKURS EKOLOGICZNY

KONKURS EKOLOGICZNY 20 kwietnia w naszym Przedszkolu odbył się 11 Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny "Podróż z Ekoludkiem". W tym roku hasło naszego konkursu to "Zielone płuca Ostrowa". Jak sama nazwa wskazuje podczas konkursu zabraliśmy wszystkich jej uczestników na wycieczkę po pięknych i zielonych miejscach w naszym mieście. Nasze konkurencje nawiązywały do miejsc, w których w danej chwili byliśmy. Te miejsca to Park 3-go Maja, Kozi Borek, Piaski Szczygliczka i Park Miejski. Dzieci jak co roku z wielkim zapałem wykonywały wszystkie zadania i wykazały się rozległą wiedzą na temat przyrody i ekologii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury, w którym zasiadło: przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wlkp.p. Ewa Kasperek i p. Malwina Wawrzyniak; p. Beata Rybka przedstawiciel Miejskiego Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wlkp., p. Małgorzata Krzyżanek dyrektor Publicznego Przedszkola nr 13 w Ostrowie Wlkp. oraz p. Renata Jarosz dyrektor Publicznego Przedszkola nr 14 "Maluszek":-)
Do konkursu przystapiły dzieci z 14 ostrowskich przedszkoli i każde z nich za udział w konkursie otrzymało nagrodę. Na koniec naszego spotkania wszyscy uczestnicy spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku.