Strona główna Aktualności BZIK "TRUDY I MOZOŁY W DRODZE DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY"

BZIK "TRUDY I MOZOŁY W DRODZE DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY"

Po wakacyjnej przerwie odwiedził nasze przedszkole BZIK, wraz z Panią Policjant i jej psem.

Pani Aspirant Donata wyjaśniła jak każdy powinien dbać o swojego psa, jak bezpiecznie wyprowadzać go na spacer oraz jak zachować się podczas ewentualnego ataku obcego psa. Przećwiczono wspólnie obronną pozycję "Żółwia", następnie Bzik przypomniał zasady działania Straży Pożarnej oraz wszystkie numery alarmowe - szczególnie zwrócił uwagę na numer 112.

Pani Aspirant Donata omówiła z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zwróciła też uwagę na noszenie odblaskowych kamizelek. Na koniec dzieci brały udział w kwizie na temat związany z bezpieczeństwem.

Było bardzo wesoło, ponieważ zadania były ciekawe i dowcipne.

Na koniec Bzik życzył dzieciom, aby zawsze były bezpieczne i szczęśliwe.