Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ - "PROGRAMOWANIE NA DYWANIE"

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ - "PROGRAMOWANIE NA DYWANIE"

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ - "PROGRAMOWANIE NA DYWANIE"
W roku szkolnym 2018/2019 w miesiącach październik - kwiecień odbywały się cykliczne zajęcia dedykowane najstarszym wychowankom przedszkola. Lekcje nauki podstaw kodowania prowadziła autorka innowacji p. Sandra Krell. Celem przedsięwzięcia było wprowadzenie dzieci w świat programowania i kodowania. Kształtowanie od najmłodszych lat umiejętności niekonwencjonalnego, logicznego myślenia, umiejętności twórczego rozwiązywania problemów, konsekwentnego realizowania celu, a także zainteresowania informatyką jest coraz bardziej pożądane. Dzieci nabyły nowe kompetencje offline z wykorzystaniem środków dydaktycznych takich jak, np. mata do kodowania, kubeczki, karty algorytmiczne, plansze, gry itp. oraz online z wykorzystaniem programów takich jak: LEGO Bits&Brics, Lightbot, Scratch Junior, Quiver - rozszerzona rzeczywistość. Naukę programowania uświetnił Ozobot, dzięki któremu dzieci zrozumiały ideę pisania kodów. Uczestnicy zajęć brali udział w Code Week 2018 oraz Godzinie Kodowania, a także realizowali zadania w ramach projektu Uczymy Dzieci Programować.