Strona główna Grupa „PLASTUSIE" 17.06 2020 ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE

17.06 2020 ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE

Celem dzisiejszych zajęć jest: rozwijanie umiejętności technicznych i plastycznych, rozwijanie kreatywnego myślenia.

Plastusie dziś czas na troszkę pracy. Zadanie plastyczne dla was na to wykonanie wypychanki z waszych kart nr 54. Jest to żmija. Do wykonania pracy potrzebna wam będzie rolka po papierze toaletowym. Należy wypchnąć wszystkie elementy, nakleić skórę żmii na rolkę, dokleić głowę z językiem oraz ogon.

Po wykonaniu zadania utrwalmy sobie tekst wiersza na ten miesiąc pt. „Czerwiec”, który poznaliście tydzień temu.

„Czerwiec”

Janusz Jabłoński
Bardzo lubię czerwiec,
A najbardziej za to,
Że to właśnie w czerwcu
zaczyna się lato.

I nikt nie narzeka,
Że brzydka pogada.
I pachną truskawki,
I można zjeść loda.

Lubię go za słońce,
Które jasno świeci.
I za to, że w czerwcu
Święto mają dzieci.

***Dla chętnych takie zadanie: Ulepienie z plasteliny wybranego przez siebie zwierzęcia (zwierzę mieszkające w lesie, zwierzę, które możemy spotkać w ZOO) w galerii przykładowe obrazki.
Jeśli ktoś nie posiada plasteliny można również narysować. Oczywiście poprosimy o fotorelację, aby wszyscy mogli zobaczyć jak pilnie pracują nasze Plastusie.