CODEWEEK

„Codeweek” już za nami grupa „Plastusi” wykonała 5 zadań z 10 wyzwań. Pierwsze zadanie to „Pętla, czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach” -  zadanie miało na celu układanie rytmów zaczęliśmy od dwuelementowych i skończyliśmy na cztero pomocne w tym zadaniu były kolorowe kubeczki. Kolejne drugie zdanie to „Rysuję, maluję, koduję” zadaniem dzieci było rysowanie obrazka według instrukcji słownej nauczyciela. Zadanie mogłoby się wydawać proste jednak do prostych nie należało, o ile orientacja w schemacie ciała wychodzi nam dobrze to na kartce papieru pojawiają się wątpliwości i trudności. Trzecie zdanie, które dzieci wykonywały to „Kubeczki od A do Z” to zdanie zdecydowanie przypadło dzieciom do gustu, bo kto by nie chciał bawić się kolorowymi kubeczkami i układać z nich wieże według poleceń oraz według własnej pomysłowości. Czwarte zdanie „Zaprogramuj zdrowie” doskonale wpisało się w tydzień „Dbamy o zdrowie” zadaniem dzieci było ułożyć zdrowy dzień za pomocą emblematów. I ostatnie piąte wyzwanie jakie podjęliśmy to „Muzyczny kod”. A co to jest w ogóle „CodeWeek”?? To Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci i młodzieży w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania  ma za zadanie pomagać wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. To przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia i szukania innych niecodziennych rozwiązań. Dodatkowo dzieci poprzez kodowanie uczą się pracy w grupie, ale i same próbują dojść do właściwego rozwiązania.