Strona główna Grupa „PLASTUSIE" "WIELKANOCNE ZWYCZAJE" 02.04.2021

"WIELKANOCNE ZWYCZAJE" 02.04.2021

Witajcie. Ten tydzień dobiegł końca.

Na początek mała ciekawostka dla was. Czy wiecie jak obchodzi się Wielkanoc w różnych stronach świata? Mianowicie:

USA – organizowany jest wyścig jajek

Francja – robienie gigantycznego omleta

Indie – tworzenie latarni, kwiatków z bibuły dla przyjaciół

Bermudy – robienie latawców

Poniżej zdjęcia.

Dzisiejszy dzień zaczniemy od pracy plastycznej. Wykonamy dziś zajączka. Czeka was troszkę pracy. Przygotujcie sobie kolorowe kartki, nożyczki, klej, kredkę lub ołówek. Waszym zadaniem będzie odrysować swoją dłoń na kartce papieru. Gdy odrysujecie proszę aby samodzielnie wyciąć szablon. Gdy to już jest gotowe proszę o zagięcie w szablonie kciuka i małego paluszka w jedną strone, a palec środkowy zagiąć w tył tak aby zostały tylko dwa paluszki wskazujący i serdeczny (palec środkowy podklej klejem z tyłu szablonu). Zajączkowi trzeba dorobić wąsy buźkę i oczy w tej kwestii już liczę na waszą kreatywność (mogą być wąsy narysowane, przyklejone z papieru, oczka również mogą być narysowane lub przyklejone, zajączka możecie ozdobić według własnego pomysłu). Powodzenia. Poniżej wstawiam zajączka zrobionego przeze mnie jednak wiem że wasze będą o wiele ładniejsze.

Jeśli ktoś wykona oczywiście fotorelacja mile widziana.

Mała przerwa. Wasza ulubiona piosenka jeśli macie ochotę zapraszam.

Karta pracy na dziś – książka część 3 strona 36b.

Otwórzcie też swoją księgę zabaw z obrazkami na stronie 56. Utrwalicie sobie w ten sposób wszystko co był w tym tygodniu na temat świąt Wielkanocnych.

Dla chętnych karta pracy załącznik – utrwalenie sylab

Dzieci 4 letnie kolorowanka

Przechodzimy do kolejnych zajęć, będą to zajęcia muzyczne. W związku z tym że zaczął się kolejny miesiąc to czas poznać nową piosenkę pt. „KWIECIEŃ PLECIEŃ” Poniżej link.  Na początek posłuchajcie sobie mam nadzieję że wam się spodoba w tym miesiącu to właśnie ta piosenka będzie nam towarzyszyć na zajęciach. Może uda wam się zapamiętać. W wolnych chwilach poproście rodziców aby wam włączali. Za tydzień sprawdzimy.

Mam nadzieję że wam się podoba.

Macie jeszcze siłę? Może ktoś się znajdzie skoro to ostatnie zajęcia w tym tygodniu zapraszam do zabawy MUZYCZNY STOP. Naśladujcie ruchem piosenkę ale pamiętajcie na hasło STOP nie ruszamy się, zatrzymaj się w określonej pozycji i nie ruszaj się.

Kończąc tematykę świąteczną zrobimy sobie małe podsumowanie i utrwalenie wiadomości, które w tym tygodniu zdobyliście. Jesteście gotowi? To zaczynamy…

No to koniec na dziś. Mam nadzieję że mimo różnych trudności ten tydzień minął wam w miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzach podczas wszystkich zajęć. Wesołych Świąt.

FRANCJAINDIEBERMUDYUSAKARTA PRACY 5 LATKIKOLOROWANKA 4 LATKIPOTRZEBNE MATERIAŁYPRACA PLASTYCZNA ZAJĄCZEK