Strona główna Grupa „PLASTUSIE" WYCIECZKA DO MUZEUM

WYCIECZKA DO MUZEUM

27 października 2016r. w ramach projektu „Mały Ostrowianin” dzieci z grupy „Krasnale’ wybrały się na wycieczkę do centrum naszego miasta. Odwiedziły Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie przypomniały sobie legendę dotyczącą genezy powstania Ostrowa oraz poznały postać pierwszego właściciela miasta -  Podskarbiego Wielkiego Koronnego Jana Jerzego Przebendowskiego. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła ekspozycja pod hasłem „Skarby archeologiczne między Prosną a Ołobokiem”, gdzie największe zaciekawienie wzbudziły stare, srebrne monety. W drugiej części wycieczki dzieci podziwiały nasz piękny Ratusz, stare kamienice oraz sionkę – przejście między Rynkiem a Placem 23 stycznia. Miłym akcentem na zakończenie wyprawy była zabawa na placu zabaw.