Strona główna Grupa "BIEDRONKI" SMAKOWITY TŁUSTY CZWARTEK

SMAKOWITY TŁUSTY CZWARTEK

SMAKOWITY TŁUSTY CZWARTEK Zgodnie z tradycją jaka obowiązuje w naszym kraju w jeden wyjątkowy czwartek w roku obchodzimy tak zwany „Tłusty Czwartek”. W tym roku to słodkie święto przypadło w dniu 20 lutego 2020 roku (oczywiście w czwartek). Ten słodki dzień nie mógł oczywiście ominąć nikogo. Dlatego też zawitał również do grupy „Biedronek”. Apetyczna dekoracja, słodkie zajęcia: przeliczanie pączków, układanie obrazków z pączkami w zbiory na podstawie koloru polewy, wielkości talerzyków, porównywanie ich ilości: gdzie jest mniej a gdzie więcej, zamienianie się dzieci w „pączki”, różne zabawy ruchowe o słodkiej tematyce bardzo ucieszyły dzieci i je angażowały do działania. Jednak największą radość miały dzieci z niespodzianki jaką przygotowała jedna z mam z naszej grupy. Jak wielkie zdziwienie okazały dzieci kiedy mama jednej z dziewczynek przyniosła dla każdego dziecka pączka. Oczy dzieci jaśniały radością a patrząc na twarze można było dostrzec, że „ślinka już im leci” i nie mogą doczekać się słodkiego poczęstunku. W tym słodkim dniu nie obyło się także bez „apetycznych” prac plastycznych, kolorowanek.