Strona główna Grupa "BIEDRONKI" 16.06.2020 r.

16.06.2020 r.

Dzień dobry, kochane Biedroneczki. We wtorek przedszkolaki poćwiczą wyobraźnię poprzez wymyślanie skojarzeń z kolorem niebieskim i chmurami, a także zapoznają się z pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „Znam kolory”.

„Znam kolory” – osłuchanie z piosenką – dzieci aktywnie słuchają piosenki – za każdym razem, kiedy usłyszą słowo „niebieskie” mają za zadanie pomachać, kiedy usłyszą słowo „żółte” mają za zadanie klasnąć w ręce. Po wysłuchaniu piosenki rodzic rozmawia z dziećmi na temat treści piosenki. Dziecko słuchają piosenki, a następnie powtarzają za rodzicem słowa pierwszej zwrotki i refrenu.

Znam Kolory

Słoneczko jest żółte,
pomidor czerwony,
niebo jest niebieskie,
ogórek zielony.

Kurczaczek jest żółty,
truskawka czerwona,
morze jest niebieskie,
a trawa zielona.

Słoneczko jest żółte,
pomidor czerwony,
niebo jest niebieskie,
ogórek zielony.

niebieski, zielony.

„Zakodowana gimnastyka” – zabawa muzyczno – ruchowa – dzieci maszerują, podskakują lub biegają po pokoju w rytm dowolnej muzyki. Na przerwę w muzyce rodzic unosi wysoko do góry jedną z kolorowych kartek (pomarańczową, fioletową lub niebieską), a dzieci wykonują odpowiednie ruchy:

• fioletowa – klaszczą nad głową
  • pomarańczowa – przechodzą do przysiadu uderzając palcami o podłogę
  • niebieska – pajacyki.

„Letnie niebo” – obserwacja chmur na niebie, rozmowa na temat jakie są? z czym się kojarzą ? do czego są podobne?

Prosimy o przesłanie zdjęć wykonanych prac.