Strona główna Grupa "BIEDRONKI" 30.06.2020 R.

30.06.2020 R.

Dzień dobry Biedroneczki!

Czy wiecie co rozpocznie się jutrzejszego dnia? Pomyślcie… . Zgadza się! WAKACJE! Dlatego dziś zastanowimy się gdzie można pojechać na wakacje i jakim środkiem transportu można tam dotrzeć oraz co można robić podczas wakacji. Obejrzymy również bajkę i porozmawiamy na jej temat.

Temat dnia: „Czym i gdzie pojedziemy na wakacje?” - rozmowa na temat środków transportu i spędzania czasu w określonym miejscu.

ZADANIE NA DZIŚ:

--1-- Obejrzeć bajkę oraz porozmawiać na jej temat. Zastanowić się gdzie można pojechać na wakacje, jakim środkiem transportu można się tam dostać oraz co można robić podczas trwania wakacji.

- Bajka - „Atrakcje w Bezpieczne Wakacje [2020]”  - https://www.youtube.com/watch?v=CQkc4Dfe1aw

Pytania do bajki:

- Jak miał na imię piesek babci?

- Co chłopiec  o brązowych, prostych włosach chciał zobaczyć w mieście podczas wakacji?

- Czym pojechał chłopiec do cioci? Co tam będzie robił?

- Gdzie samolotem poleci chłopiec i co zobaczy?

- Czym chłopiec będzie się przemieszczał po Nilu i co będzie jadł?

- Gdzie dziewczynka o brązowych włosach spędzi wakacje? I co będzie robiła?

- Gdzie rodzeństwo (chłopiec o czarnych włosach i dziewczynka o blond włosach) spędzi wakacje?

- Co będą robiły dzieci nad Mazurskimi Jeziorami?

Cele dzisiejszych zajęć:

- przypomnienie nazw środków transportu,

- zapoznanie ze sposobami spędzania wakacji,

- wdrażanie do wypowiedzi na określony temat.

TERAZ KIEDY JUŻ POROZMAWIALIŚMY NA TEMAT WAKACJI: GDZIE MOŻNA JE SPĘDZIĆ, JAK TAM DOTRZEĆ I CO MOŻNA ROBIĆ,  POZOSTAJE NAM TYLKO JE ROZPOCZĄĆ!

KOCHANE DZIECI I DRODZY RODZICE :)

DZIĘKUJEMY WAM ZA CAŁY ROK SZKOLNY 2019-2020. BYŁO NAM BARDZO MIŁO MÓC SIĘ Z WAMI SPOTYKAĆ, UCZYĆ SIĘ, PRZEŻYWAĆ WSPÓLNIE RÓŻNE ŚWIĘTA, OKOLICZNOŚCI.

KORZYSTAJCIE Z WAKACJI, Z PIĘKNEJ POGODY. CIESZCIE SIĘ ZE SPOTKAŃ Z BLISKIMI ORAZ Z KOLEGAMI, KOLEŻANKAMI.

ŻYCZYMY WAM WSZYSTKIM MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU, DUŻO UŚMIECHU, RADOŚCI. BY KAŻDY DZIEŃ BYŁ DLA WAS WYJĄTKOWY. A PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNY. I OCZYWIŚCIE KAŻDEMU Z WAS ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA.

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!! :)

WASZE PANIE
P. Grażyna