Strona główna Grupa "BIEDRONKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - PONIEDZIAŁEK 20.12.2021r.

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - PONIEDZIAŁEK 20.12.2021r.

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ  -  PONIEDZIAŁEK 20.12.2021r.

Witajcie Biedroneczki, w tym tygodniu będziemy bawić się na odległość :) będziemy dalej zajmować się tematem Świąt Bożegonarodzenia.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, a po obejrzeniu czeka na Was niespodzianka ....  List od Gwiazdora :)

ąt

KOCHANE DZIECI !

Wraz z moimi pomocnikami byłem dziś w nocy w Waszym przedszkolu. Zauważyłem, że w każdej sali wiszą mikołajowe skarpety, a w nich mnóstwo listów, w których prosicie o prezenty.  Wkrótce się zjawię w waszych domach ale zanim jednak pojawię się u Was spróbujcie rozwiązać kilka zadań.

Zadania dla grupy ,,Biedronki” :

Jak nazywa się wasze przedszkole
Pokażcie jak skacze pajacyk
Jak nazywa się pora roku, która wkrótce nastanie; po czym ją poznacie
Jakie znacie czarodziejskie słowa
W którym miejscu przechodzimy przez jezdnię
Jak należy się zachować na ulicy, gdy chcemy przejść na drugą stronę (wymień zasady)

Teraz posłuchajcie i rozwiążcie zagadki

Z czego dzieci budują domy, mosty, wieże
I nie psują zabawki chociaż się ją rozbierze.

Tak cichutko chodzi, że nikt go nie słyszy,
Więc dlatego boją się go myszy.

Następnie pobawcie się trochę przy muzyce:
tańczymy jak wesołe Mikołaje
tańczymy jakby Mikołaj niósł ciężki worek
tańczymy parami trzymając się za ramiona
tańczymy trzymając się  za kosteczki itp.

Kochane Biedronki w zimowej krainie, w której mieszkam – w Laponii jest bardzo dużo śniegu. Tam jeżdżę na saniach, które ciągną renifery. Do Was drogie dzieci do Polski przyleciałem samolotem, a z Warszawy do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechałem samochodem. Jestem bardzo zmęczony, bo ostatnio dużo się napracowałem, a ile musiałem przeczytać waszych listów i zrobić spis prezentów, o które prosicie. Wiecie, że piszą do mnie dzieci z całego świata. Zanim Wam rozdam prezenty proszę zaśpiewajcie mi piosenkę, albo powiedzcie jakiś wierszyk. Ja tak lubię słuchać jak dzieci śpiewają i mówią wierszyki.

Na koniec zapraszam wszystkich do wesołej zabawy przy muzyce:

Brawo! Wykonaliście już wszystkie zadania . Niedługo na pewno znajdziecie prezenty ode mnie. Dziękuję za waszą pracę. Całuję gorąco. Gwiazdor ! Do zobaczenia Kochani !