Strona główna Grupa "BIEDRONKI" Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 listopada przedszkolaki z naszej grupy obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. "Biedroneczki" przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce i kolorowały bajkowe obrazki. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. To był dzień pełen wrażeń!