Strona główna Grupa "BIEDRONKI" OD SMYKA DO MATEMATYKA

OD SMYKA DO MATEMATYKA

Matematyki zaczynamy się uczyć niemal równocześnie z nauką mowy. Przedszkole ma obowiązek wspomagać rozwój intelektualny dziecka wraz z edukacją matematyczną.
W poniedziałek, 18.03.2019r, z chęcią przeprowadzenia krótkich warszatów matematycznych, naszą grupę odwiedziły uczennice klas drugich III Liceum Ogólnokształcącego
wraz ze swoim opiekunem. Liczenie, porządkowanie, porównywanie, rozpoznawanie, przyporządkowywanie, udzielanie odpowiedzi, zadawanie pytań, systematyczność,
cierpliwość, kreatywności, samodzielność, praca w grupie - takie umiejętności ćwiczyły niezmiernie aktywne przedszkolaki wraz ze starszymi koleżankami.
Pracowano w kilku grupach liczących 6 maluchów i 2 licealistki.
W trakcie tego przemiłego spotkania uczennice dowiedziały się, że przedszkolaki potrafią świetnie liczyć nie tylko do 10.