Strona główna Grupa "KUBUSIE" "Dzień Ziemi"

"Dzień Ziemi"

Co roku 22 kwietnie, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto-Międzynarodowy Dzień Ziemi.
W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilkę pomyśleć o planecie na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbnie o nią jest naszym obowiązkiem.
Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postwę ekologiczną.
Nasze Kubusie każdego dnia uczą się, jak żyć ekologicznie. Właśnie dzisiaj szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom- Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.
Kubusie dowiedziały sie o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli segregacji odpadów.
Najważniejszy wniosek z naszych zajęć- wszyscy ludzie muszą dbć o środowisko naturalne.
"Ziemio nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysiegę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy ..."