Strona główna Grupa "KUBUSIE" "Aerobik u Kubusiów"

"Aerobik u Kubusiów"

Aerobik dla dzieci w przedszkolu to aktywna forma zajęć, podczas której dzieci poprawiają koordynację, sprawność ruchową, ale też integrują się.
W miniony piątek dzieci z grupy "Kubusie" miały okazję się o tym przekonać.Zajęcia ruchowe w formie zabawy pozytywnie wpłyneły na odbiór aktywności fizycznej przez dzieci.
U Kubusiów aktywność fizyczna to ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Dzięki niej Kubusie integrują się, bawią oraz poprawiają sprawność ruchową. Jak już wiemy zabawy ruchowe wpływają pozytywnie na poznawanie świata. Natomiast zajęcia fizyczne oparte o muzykę kształtują również poczucie estetyki i wyzwalają energię. Wprowadzenie dodatkowych aktywności fizycznych to doskonała forma uzupełniająca rozwój każdego malucha. Prowadzony w grupie Kubusiów aerobik to dodatkowe zajęcie ruchowe. Skierowane jest do wszystkich dzieci, bowiem podany jest dzieciom w formie zabawy, która ma na celu zachęcenie ich do aktywności fizycznej i stworzenie poczucia, iż jest to niezbędny element zdrowego życia. Jego celem jest ponadto: odstresowanie, poprawienie wydolności wydechowej oraz rozwój cech motorycznych. Aerobik poprzez wzmacnianie mięśni dzieci, jest dla nich formą relaksu, odpoczynkiem, który łączy w sobie naukę i zabawę.
Zachęcając dzieci do zabaw pamiętajmy również o piciu wody.
Nasze Kubusie są wzorowym przykładem!!!
My również pamietajmy, że dając dobry przykład będziemy w stanie zdziałać o wiele więcej.
Nasz wysiłek z pewnością zaprocentuje na przyszłość!
Zapraszamy do fotorelacji :-)