Strona główna Grupa "KUBUSIE" Wielozmysłowe poznawanie właściwości wody " Jak smakuje woda?"

Wielozmysłowe poznawanie właściwości wody " Jak smakuje woda?"

Wprowadzając Kubusie w tematykę zajęć: Lato to czas, dzieci miały okazję poznać właściwiości wody.
Wspólnie przygotowaliśmy szklanki z wodą, cytrynę , sól, cukier i łyżeczki,a następnie przystapiliśmy do letniego eksperymentownia.
W związku z tym, że nasze Kubusie uwielbiają wodę i wiedzą o tym, że należy ja pić byliśmy przekonani,że eksperyment na pewno spodoba się dzieciom.
Każde dziecko próbując wodę określało jaki ona ma smak.
Następnie dodawaliśmy odrobinę wybranego składnika
( sok z cytryny, sól, cukier) po czym energicznie mieszaliśmy i próbowaliśmy.
Kubusie określały smak wody i wyciągały wnioski.
Dzięki naszej zabawie Kubusie potwierdziły teorię, że woda przybiera smak składnika, który sie do niej doda.
Dzięki zabawom badawczym przybliżamy dzieciom bogactwo zjawisk zachodzących obok nas w życiu codziennym. Zatem pierwsze kontakty z eksperymentami prowadzonymi w formie zabaw badawczych, ułatwią dzieciom dalszą edukację, zaspakajają ciekawośc, wzmacniają poczucie własnej wartości oraz pewności siebie.
Zapraszamy do fotorelacji :)