Strona główna Grupa "MOTYLKI" 30.04.2020 CZWARTEK

30.04.2020 CZWARTEK

Dzisiaj przypomnimy sobie jakimi pieniędzmi posługują się Polacy, gdy chcą coś kupić. Wymieńcie teraz jakie pamiętacie monety i banknoty. Obejrzycie 5 minut filmu, który podpowie wam coś więcej.

Czy teraz już pamiętacie jak nazywają się te pieniądze? Zaraz to sprawdzimy. Odpowiadajcie na pytania słowami prawda lub fałsz.
- 5 zł jest większe od 2 zł?
- 20 zł to moneta?
- 10 zł to tyle samo co 2 razy po 5 zł?
- 1 zł dodać 1 zł to 2 zł?
- 50 zł to banknot?

Na ile pytań odpowiedzieliście poprawnie? Były łatwe czy trudne?
Żeby lepiej zapamiętać poznane informacje, wybierzecie się teraz na zakupy do sklepu, a tam będziecie płacić za produkty lub rzeczy, które chcecie kupić. Spróbujcie samodzielnie, w razie problemów poproście rodziców o pomoc.

Waszym kolejnym zadaniem będzie policzyć ile w każdym kwadracie znajduje się pieniędzy. W którym kwadracie jest ich najwięcej, a  w którym najmniej?

Myślę, że wasze głowy są już przepełnione wiedzą, więc na zakończenie trochę potańczymy.