Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" Kształcenie na odległość – język angielski, 06.05 (środa)

Kształcenie na odległość – język angielski, 06.05 (środa)

Jak co lekcję, niech wprowadzaniu nowych słów towarzyszy szybka prezentacja kart obrazkowych. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do wymowy słów zachęcam do skorzystania z multimedialnego słownika języka angielskiego na stronie: www.diki.pl

W celu prezentacji karty obrazkowe można wyświetlać dzieciom na ekranie komputera/telefonu. Nie trzeba ich drukować, choć jak wspominałam już wcześniej zachęcam do drukowania :) Pierwszą połowę maja poświęcimy nauce nazw owoców. Część z nich dzieci z pewnością już znają.

Propozycje zabaw na dziś:
Zabawa „What’s missing?” -  Rozkładamy karty obrazkowe na stole lub dywanie i prosimy dziecko o zamknięcie oczu (Close your eyes, please). Zadajemy pytanie „Czego brakuje? ("What's missing?") Dzieci odgadują czego brakuje.

Zabawa Magic eye – rozkładamy flashcards (karty obrazkowe) na dywanie. Nazywamy wszystkie po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie karty razem z tą zasłoniętą. Dalej odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie, razem z tymi odwróconymi. Odwracamy kolejne: trzecią, czwartą, aż do końca. Dzieci cieszą się, że potrafią nazwać wszystkie karty, nawet ich nie widząc.