Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" RELIGIA 07.05 - CZWARTEK

RELIGIA 07.05 - CZWARTEK

Dzień dobry.

Witam Was bardzo serdecznie na naszej katechezie.

Na dzisiejszym spotkaniu będziemy rozmawiać o ludziach, którzy wyjeżdżają do dalekich krajów żeby mówić Bogu, czyli misjonarzach.

Uważnie posłuchajcie opowiadania o Kasi, która bardzo chciała zostać misjonarką.

Kasia zostaje misjonarką

Gdy Kasia wróciła z przedszkola była bardzo wesoła. Przywitała się radośnie z mamą i szybko pobiegła do pokoju Piotrka. Po chwili wróciła trzymając w ręku mapę.

-Mamusiu, pokażesz mi gdzie jest Afryka?

Zdziwiona mama pokazała na mapie kontynent afrykański.

-Oto Afryka! – Czemu pytasz?

- Ja już wiem, kim będę gdy dorosnę!

-A czy i ja mogę dowiedzieć się, kim chcesz zostać córeczko?

-Będę misjonarką. Pojadę do Afryki, by pomagać ludziom poznawać Boga.

Mama z jeszcze większym zdziwieniem popatrzyła na Kasię i zapytała:

-Skąd ci przyszedł do głowy taki pomysł?

-Dziś nasze przedszkole odwiedziła siostra zakonna,  która pracuje jako misjonarka w Afryce. Opowiadała o pracy misjonarzy. O tym, jak uczą ludzi o Bogu. Siostra mówiła też, że misjonarze budują kościoły i kaplice, szkoły, szpitale, domy dla dzieci, które nie mają rodziców, leczą chorych, uczą  pisać, czytać nie tylko dzieci ale i dorosłych.

Kasia mówiła bez chwili przerwy, a mama z zainteresowaniem jej słuchała.

-Na koniec siostra powiedziała, że potrzeba wielu misjonarzy do pracy w Afryce. Postanowiłam, że zostanę misjonarką – dodała dziewczynka.

Mama ze wzruszeniem popatrzyła na córkę i przytuliła ją mocno do siebie. I powiedziała:

-Cieszę się, że twoje serce jest pełne dobroci i miłości. Wiesz, że już teraz możesz pomóc misjonarzom ofiarowując za nich modlitwę.

-Mamusiu, od dziś codziennie będę się modliła za misjonarzy i misjonarki, by mieli siłę i odwagę pomagać potrzebującym. A gdy podrosnę pojadę na misję.

Z sąsiedniego pokoju wyszedł tata, który przysłuchiwał się wszystkiemu. Podszedł do córki i powiedział:

-Córeczko jestem z ciebie bardzo dumny. Już teraz dzięki twojej modlitwie zostaniesz misjonarką. W najbliższą niedzielę będzie w kościele spotkanie z misjonarzami. Jeśli chcesz, to złożymy w ofierze pieniądze na misje?

-Tak, tatusiu. Bardzo o to proszę.

-Czy teraz już wiecie, kim jest misjonarz?

- Może i Ty chcesz tak jak Kasia,  pomagać osobom pracującym na misjach?

oraz do posłuchania piosenki:

Poproszę Was o otwarcie podręcznika do religii na stronie 98 i dokończcie kolorować obrazek.

Na stronie 99 dorysujcie siebie modlącego się wraz z dziećmi za misjonarzy.

Do zobaczenia we wtorek

Pani Ania