Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" Kształcenie na odległość, 22.06.2020r. (poniedziałek)

Kształcenie na odległość, 22.06.2020r. (poniedziałek)

Witajcie Kochani w nowym tygodniu! Drodzy rodzice przeczytajcie proszę dzieciom wiersz B. Szelagowskiej „Tato, czy już lato?” i zadajcie dzieciom kilka pytań.

Powiedz, proszę! Powiedz tato,
po czym można poznać lato?
Skąd na przykład wiadomo, że już się zaczyna?
Po prostu:
Po słodkich malinach;
Po bitej śmietanie z truskawkami;
Po kompocie z wiśniami;
Po życie, które na polach dojrzewa;
Po letnich ulewach;
Po słowiku, co wieczorami śpiewa;
Po boćkach uczących się latać;
Po ogródkach tonących w kwiatach;
Po świerszczach koncertujących na łące;
Po wygrzewającej się na mleczu biedronce;
Po zapachu skoszonej trawy i róż;
I... już!

PYTANIA DO WIERSZA:

1. Jak myślicie, kto zadawał pytania tacie?
  2. Po czym można poznać lato?
  3. Jaką teraz mamy porę roku?

Proszę również o wykonanie zadania w Piszę i Liczę str.77

Moi Drodzy proponuję zabawę dydaktyczną „Kolorowe Figury”, która pomoże Wam w rozwijaniu orientacji przestrzennej w obrębie kartki. Wytnijcie z kolorowego papieru figury geometryczne ( koła, trójkąty, kwadraty) ważne, aby były różnych wielkości i w podstawowych kolorach np. czerwone trójkąty małe i duże, żółte kwadraty małe i duże, niebieskie koła małe i duże itd. Kartkę A4 pokolorujcie na zielono – to będzie łąka. Następnie Rodzice proszę dajcie polecenia dzieciom np. połóż czerwone figury w prawy górny róg kartki, niebieskie koła w lewy dolny róg kartki itd. A następnie proszę, aby dzieci odpowiadały na pytania np.: ile jest małych figur geometrycznych na kartce? W którym miejscu znajdują się czerwone figury? Określ, gdzie jest więcej figur geometrycznych, czy w górnej prawej części, czy w dolnej prawej części kartki?