Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" 09.04.2021 (PIĄTEK) ZWIERZĘTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU

09.04.2021 (PIĄTEK) ZWIERZĘTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU

Witajcie Świerszcze!

Zanim nadejdzie weekend zabieramy się do pracy i rozpoczynamy ostatnie już zajęcia z tematyki tygodniowej „Zwierzęta na wiejskim podwórku”. Na dzisiejszych zajęciach zastanowicie się nad tym skąd bierze się wełna oraz które zwierzę z wiejskiego podwórka uważa się za najbrudniejsze. Zaczynamy!

ZAJĘCIA 1.

Poproście rodziców, aby dali Wam wełnę. Spróbujcie określić jej właściwości po dotyku, a następnie zajrzyjcie do Waszych szaf z ubraniami i spróbujcie znaleźć część garderoby, która wykonana jest z wełny. Zastanówcie się jakie części garderoby mogą być jeszcze wykonane z wełny i skąd ta wełna się bierze.

Spójrzcie na zdjęcia owcy i barana. Czy te zwierzęta są dokładnie takie same? Czym się różnią?

"Od owcy do swetra" – historyjka obrazkowa.
Opowiedzcie co się dzieje na każdym obrazku.  Podzielcie na sylaby wyrazy owca, wełna i spróbujcie określić pierwszą głoskę w tych wyrazach.

ZABAWA MANIPULACYJNA:
Do przeprowadzenia tej zabawy potrzebna będzie wełna (ok.1,5m). Poproście rodziców, aby na do jednej z Waszych kredek przywiązali ucięty kawałek wełny. Waszym zadaniem jest nawinąć kawałek tej wełny na kredkę w możliwie najkrótszym czasie. Powodzenia!

ZAJĘCIA 2.
Otwórzcie swoje karty pracy na stronie 31a, a następnie b. Z racji Świąt mieliśmy mniej zajęć w tym tygodniu, dlatego podczas drugich zajęć będziecie wykonywać ćwiczenia w kartach pracy zgodnie z poleceniami.

Dzieci 4-letnie otwierają swoje karty pracy na stronie 21 i wykonują zadanie zgodnie z poleceniem.

ZADANIE DLA CHĘTNYCH
Narysujcie owcę zgodnie z instrukcją na filmie. Pochwalcie sie swoimi pracami na facebook'u.