Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" 16.04.2021 PRACA ROLNIKA

16.04.2021 PRACA ROLNIKA

16.04.2021 PRACA ROLNIKA

Dzień dobry „Świerszcze”!

Na dzisiejszych zajęciach zgromadzicie informacje na temat gospodarstw ekologicznych, a także rozruszacie swoje ciała podczas gimnastyki. Zaczynamy!

ZAJĘCIA 1.  

Czym jest gospodarstwo ekologiczne?

Odpowiedź: Gospodarstwa ekologiczne nie używają chemicznych środków do roślin, nawozów sztucznych, pasz przemysłowych, stymulatorów wzrostu; w gospodarstwach ekologicznych karmi się zwierzęta paszą wyprodukowaną w tym gospodarstwie, używa się nawozów wytworzonych przez hodowane zwierzęta. W gospodarstwie ekologicznym istnieje konieczność zachowania różnorodności gatunków roślin i zwierząt.

Spójrzcie na symbol żywności ekologicznej. Postarajcie się go opisać.

 

Zaprojektujcie własny symbol żywności ekologicznej i pochwalcie się nim na naszej facebook’owej grupie.

Ekologiczna żywność.

Poniżej znajduje się zdjęcie warzyw z gospodarstwa ekologicznego- jakie widzicie warzywa? Poszukajcie produktów ekologicznych w gazetkach z różnych sklepów, spróbujcie odczytać ceny produktów i porównajcie je.

 

Na zakończenie pierwszych zajęć otwórzcie swoje karty pracy na stronie 40 i wykonajcie zadanie zgodnie z poleceniem.


ZABAWA RUCHOWA: Do przeprowadzenia zabawy potrzebne będą: zierna, kunek papierowy, kartki z cyframi 0-10
"Zbieranie zieren"- Rozsypcie ziarna (np. słonecznika) na podłodze i weźcie papierowy kubek do ręki. Poruszajcie się po pokoju przy dowolnej muzyce. Rodzic będzie pokazywał Wam kartki z cyframi w dowolnych momentach. Waszym zadaniem jest zbieranie do kubeczka takiej ilości ziaren, jaką wskazuje cyfra na kartce.

ZAJĘCIA 2.

Ćwiczenia gimnastyczne.

Dziś polecam Wam trening ogólnorozwojowy dla dzieci -5 letnich. Do ćwiczeń przygotujcie tylko piłkę i wykonajcie 13 ćwiczeń po 30 sekund.