Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W piątek 5 listopada w grupie Świerszczy obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.  W tym dniu, chętne dzieci mogły przebrać się za swoich ulubionych bohaterów. Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą. Wykonywaliśmy pracę plastyczną, czytaliśmy oraz oglądaliśmy bajki. Było radośnie i wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnej energii. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć a przede wszystkim wzbogacą słownictwo.