Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" UDZIAŁ W LEKCJI MUZEALNEJ W MUZEUM MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

UDZIAŁ W LEKCJI MUZEALNEJ W MUZEUM MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

UDZIAŁ W LEKCJI MUZEALNEJ W  MUZEUM MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO 28 października 2016r. w ramach projektu „Mały Ostrowianin” dzieci z grupy „Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do centrum naszego miasta. Odwiedziły Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie przypomniały sobie legendę dotyczącą genezy powstania miasta Ostrowa i naszego herbu oraz poznały postać pierwszego właściciela miasta -  Podskarbiego Wielkiego Koronnego Jana Jerzego Przebendowskiego. W drugiej części wycieczki dzieci podziwiały nasz piękny Ratusz, Konkatedrę pw. św. Biskupa Męczennika, Synagogę,oraz piękne stare kamienice.