Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Grupa "EKOLUDKI" Kształcenie na odległość – ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE (25.05 - 29.05)

Kształcenie na odległość – ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE (25.05 - 29.05)

Kształcenie na odległość – ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE (25.05 - 29.05)

Zabawy z klamerkami

Pewnie wielu z Was ma je w domu i niekoniecznie ich używa. A to szkoda! To FANTASTYCZNE narzędzie do wzmacniania pracy mięśni nadgarstka. Dziecko naciskając na obie części spinacza i aktywuje mięśnie dłoni. Jest to również doskonałe ćwiczenie chwytu pęsetkowego, który jest później bardzo potrzebny do wielu czynności.

Jeżeli będziecie kupować specjalnie spinacze to wcześniej sprawdźcie, czy nie trzeba bardzo dużo siły do otworzenia.

Przypinanie spinaczy do ubrania

Szczególnie warto umieścić je na ramionach, bo dzięki temu, że dziecko będzie zmuszone użyć drugiej ręki – przekroczy linię środka swojego ciała. Jest to bardzo istotne w kształtowaniu się schematu ciała. Ćwiczenia linii środka mają za zadanie stymulować do nawiązywania nowych połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi. Przekraczanie linii środka jest też ważne w nauce pisania. Przypinamy dziecku spinacze, a ono ma je zdjąć. Im dziecko jest starsze tym można tę zabawę modyfikować np. mając kolorowe spinacze poprosić je o zdjęcie konkretnego, możemy poprosić o zdjęcie spinaczy z prawej ręki lub lewej, albo powiedzieć kolor spinacza.

Łączenie spinaczy w konstrukcje



Przenoszenie małych rzeczy spinaczem (piórka, małe pomponiki)

Malowanie spinaczami – różnymi fakturami (folia aluminiowa/ bąbelkowa, piórka, wspomniane wcześniej pompony)


Paleta kolorów ze spinaczami. Pomysł na pracę, które wymaga wcześniejszego przygotowania, ale naprawdę warto. Niewielkim kosztem możecie zrobić taką pomoc:

Źródło: nebule.pl

Powodzenia :)