Strona główna Grupa "SMERFY" „Zabawa sztuką. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny”. „Architekci” - 27 październik 2022 roku

„Zabawa sztuką. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny”. „Architekci”  - 27 październik 2022 roku

Zabawa sztuką. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny”. „Architekci”

- 27 październik 2022 roku

W ramach realizacji „Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: Zabawa Sztuką” w dniu 27 października 2022 roku (środa) grupa „Smerfy zrealizowała kolejny temat projektu pt.: „Architekci”.

Dzieci bardzo chętnie i z dużą kreatywnością, wyobraźnią zrealizowały temat „Architekci” oraz polecenie do niego zawarte: „każde państwo rozpoznawalne jest za sprawą jakiejś budowli. Budując z klocków stwórzcie miniaturkę wybranego symbolu architektonicznego”.

Mając do dyspozycji przygotowane przez nauczyciela zdjęcia oraz poznając krótkie historie ukazanych budowli, dysponując rozmaitymi klockami – stworzyły oryginalne dzieła takie jak:

- Krzywa Wieża w Toruniu,

- Krzywa Wieżą w Pizie,

- Mur Chiński,

- Łuk Triumfalny w Rzymie,

- Wieża Eiffla w Paryżu.

Zaangażowanie dzieci w budowanie wież, muru, łuku było ogromne. A pomysłowość i kreatywność nieograniczona. I o to w tym chodziło!

A efekty budowania? Zobaczmy w galerii zdjęć.

Natalia Foltyniewicz-Rataj