Strona główna Grupa "SMERFY" Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2022 roku (piątek)

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2022 roku (piątek)

Dzień Pluszowego Misia - 25  listopada 2022 roku (piątek)

- 25 listopada 2022 roku (piątek)

Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi, Miś Colargol, Gumisie, Miś Paddington, Niedźwiedź Baloo, Mis Boo-Boo… . Brzmi znajomo, prawda? Nutka wspomnień zapewne się wkrada. A teraz? Miś Kung-fu Panda, Miś Haribo, Gummi Miś… . Wszytko to są imiona misi. A jest ich jeszcze więcej. A co je wszystkie łączy? Wspólne święto! „Dzień Pluszowego Misia”.

W piątek 25 listopada 2022 roku dzieci z Naszego Przedszkola obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę wydarzenia mającego związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodore’m Roosevelt'em oraz jego pamiętną wyprawą na polowanie.

Dzieci z grupy „Smerfy” zostały zapoznane z całą wspomnianą historią. I były nią zdziwione oraz poruszone.

Na tą okoliczność dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione misie, pluszaki, przytulanki. Grupy przedszkolne z budynku szkoły: „Ekoludki”, „Smerfy”, „Motylki” wspólnie obejrzały bajki o znanych misiach, odpowiadały na pytania i zagadki dotyczące pojawiających się na ekranie postaci.

Po powrocie do swojej sali „Smerfy” uczestniczyły w wielu zabawach, w których udział brały również misie, grały w misiowe „pary”, budowały budowle przeznaczone dla pluszaków, tworzyły „misiowe” prace plastyczne. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, a także przeprowadzały wywiad z innymi dziećmi prezentującymi swoje przytulanki.

Popołudniu do przedszkolaków przyszła Pani z Biblioteki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy przygotowali dla dzieci  ciekawe opowieści, informacje, ciekawostki o niedźwiadkach oraz czytali bajki o misiach.

Pozytywnym wrażeniom, radości, wesołym zabawom i śmiechom nie było końca. A zadowolenia dzieci z faktu, że mogły przynieść do przedszkola swoje maskotki i mogły się nimi bawić z innymi, nie da się opisać słowami.

Miś daje szczęście i ciepłe dni, z misiem piękniejsze są wszystkie sny”.

Miś jest potrzebny, gdy pada deszczyk, gdy zimno na dworze, gdy łapie nas dreszczyk”.

Opracowała: Natalia Foltyniewicz-Rataj