Strona główna Grupa "SMERFY" Dzień Dinozaura w „Smerfach” - 24 luty 2023 roku

Dzień Dinozaura w „Smerfach” -  24 luty 2023 roku

Dzień Dinozaura w „Smerfach” -

24 luty 2023 roku

W piątek 24 lutego 2023 roku salę grupy „Smerfy” opanowały dinozaury. Duże, małe, mięsożerne i roślinożerne. Dinozaury wszelkich gatunków. Dinozaury „ożyły” na dziecięcych ubraniach, w przyniesionych przez dzieci książkach, na puzzlach, pod postacią maskotek, figurek. Dodatkowo „przyfrunęły” do nas smoki.

Wszystko to z okazji „Dnia Dinozaura”, który przypada na dzień 26 lutego. W grupie „Smerfy” gry i zabawy z dinozaurami odbyły się 24 lutego 2023 roku w piątek. Cały dzień obfitował w mnogość zajęć o tematyce dinozaurów. Dzieci zaznajomiły się w wybranymi gatunkami, poznały ciekawostki na ich temat, sposoby odżywiania się, możliwe przyczyny wyginięcia. Dzieci opowiadały o swoich przyniesionych dinozaurach. Układały, klasyfikowały, przeliczały. Rysowały, wycinały, swoje własne dinozaury tworzyły. Układały puzzle. Ciekawą atrakcją był eksperyment „Wulkan”, który chętnie przeprowadziły. Korzystając z „wulkanu” dzieci zaimprowizowały scenki obrazujące wybuch wulkanu, który mógł doprowadzić do wyginięcia tych gadów. Przedszkolaki były tym eksperymentem zachwycone.

Cały ten dzień dzieci uznały za wyjątkowy, wesoły i chciały aby się nie kończył.

Wraz z końcem pobytu dzieci w przedszkolu skończył się „Dzień Dinozaura”. Kolejny taki dzień za rok.

Opracowała: Natalia Foltyniewicz-Rataj